Tíz góllal nyert a Grundfos a Vecsés csapata ellen

Hamar eldöntötte a mérkőzést a Tatabánya, tízgólos sikerével kellemes vasárnap délutánt szerezve sikerével lelkes szurkolóinak, akik nagy számban kísérték el kedvenceiket a sereghajtó otthonába.

A mérkőzés kezdetétől komolyan vette a találkozót a Tatabánya, ezt pedig jó néven vette az a szépszámú Tatabánya-drukker, aki elkísérte a kék tigriseket.

A Matics-csapat nagyon fegyelmezetten játszott, egy meglehetősen „szigorú” hatos falat vont a kapuja elé, ezzel pedig rengeteg fejtörést okozott a házigazdának. Mivel a vendégek azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést, szűk negyedóra után tetemes előnyt szereztek.

A szünet után sem változott a játék képe, bár Matics mester igyekezett néhány játékosát pihentetni, miközben a korábban kevesebb lehetőséghez jutókat „favorizálta”. Ennek ellenére nem tört meg a Bányász tempója, lendülete, és magabiztosan győzött.

Kontra Zsolt, a tatabányaiak technikai vezetője: – Mindenki dicséretet érdemel, mert végig koncentráltan játszott a csapat. Grigoras, Rosta és Vujovics pedig szórta a gólokat.

Kézilabda NB I., férfi, 20. Forduló

Vecsési SE–Grundfos Tatabánya KC 24-34 (11-18)
Monor, 200 néző, vezette: Bujdosó M., Horváth V.
Tatabánya: Székely M. – Vujovics 7 (1), Bozovics 1, Juhász Á. 2, Rosta M. 9, Grigoras 6, Pásztor Á. 3. Csere: Deményi (kapus), Sipos A. 3, Rozner, Nagy B. 1, Borzas 1, Ilyés, Dénes 1. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 0-3, 12. p.: 2-9, 16. p.: 4-11, 24. p.: 7-15, 29. p.: 10-17, 35. p.: 13-22, 39. p.: 16-24, 48. p.: 18-28, 51. p.: 19-31.
Kiállítások: 10, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 2/2, illetve 1/1.

forrás: kemma.hu