Ökölvívó-ob - Harcsa nagy csata végén nyert, Kovács Richárd visszavette bajnoki címét - 2220

Breaking

2019. december 6., péntek

Ökölvívó-ob - Harcsa nagy csata végén nyert, Kovács Richárd visszavette bajnoki címét

Harcsa Zoltán nagy csata végén nyerte meg a 75 kilogrammosok aranyérmét, míg Kovács Richárd visszahódította tavaly elveszített címét Fodor Milántól a férfi 63 kilósok között a pénteken zárult ökölvívó országos bajnokságon, melynek fináléit, az elődöntőkhöz hasonlóan a Körcsarnokban rendezték.


 

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a nyíregyházi, 2017-ben Eb-negyeddöntős Kovács kiváló teljesítménnyel győzte le a jól küzdő Fodor Milánt, s nem csupán a bajnoki címnek, hanem a férfi verseny legjobb bokszolójának járó elismerésnek is örülhetett az ob végén.
   
A londoni olimpián negyeddöntős, többszörös Európa-bajnoki érmes Harcsa a középsúlyú döntőben a szegedi születésű Oroyovwe Isaackal csapott össze pénteken, aki némileg váratlanul nagyon komolyan megnehezítette a dolgát. Olyannyira, hogy a Vasas kiválóságára a második menetben számolni is kellett. Végül azonban Harcsa - minden rutinját felhasználva - érvényesítette a papírformát, és egyhangú pontozással diadalmaskodott.
   
Előzetesen óriási csatára volt kilátás az 52 kilósok között, akik már a csütörtöki elődöntőben sem okoztak csalódást, majd a pénteki fináléban Szaka István és Bernáth Attila jó meccset vívott, melyet előbbi nyert meg 4-1-es megosztott pontozással.
   
A nőknél Hámori Luca, a 64 kilogramm bajnoka kapta az ob legjobbjának járó díjat.

    Eredmények, döntők:

    férfiak:
    --------
    52 kg
Szaka István (FTC)-Bernáth Attila (Madárfészek Akadémia) 4-1
    57 kg:
Virbán Gábor (BHSE)-Bundovics István (BHSE) 5-0
    63 kg:
Kovács Richárd (NYVSC)-Fodor Milán (Vasas-Süllős) 3-2
    69 kg:
Kozák László (Vasas-Süllős)-Pócza Milos (Érdi BK) feladás a 2. menetben
    75 kg:
Harcsa Zoltán (Vasas-Süllős)-Oroyovwe Isaac (Ziki) 5-0
    81 kg:
Lukácsy Bence (PVSK)-Tallósi Péter (FTC) 4-1
    91 kg:
Hámori Ádám (Fitt-Box)-Egervári Richárd (Győri Gladiátor) KO az 1. menetben
    +91 kg:
Nagy Bence (Madárfészek)-Fehér Koppány (Kecskemét) 4-1

    nők:
    ----
    48 kg:
Herczeg Virág (HFC)-Pongor Zita (DVSC) technikai KO a 2. menetben
    51 kg:
Tarnóczy Tamara (Vecsés)-Beri Krisztina (UTE) 3-2
    54 kg:
Lakotár Hanna (AKA)-Tóth Enikő (Mega Tech Thaibox SE) technikai KO a 2. menetben
    57 kg:
Szűcs Szabina (Vecsés)-Benke Sára (Vasas-Süllős) 4-1
    60 kg:
Pribojszki Kata (SGY)-Mezővári Kinga (Sárospatak) 4-1
    64 kg:
Hámori Luca (Fitt-Box)-Papp Nikolett (Kőbánya) 5-0
    69 kg:
Oláh Eszter (Egri Sportiskola)-Budai Vivien (KSI) 4-1
    75 kg:
Nagy Tímea (Madárfészek Akadémia)-Ambrus Viktória (Fitt-Box) 5-0
    81 kg:
Brunner Boglárka (Kőbánya) - Szintai-Major Barbara (KBC) 5-0
    +81 kg:
Fekete Bernadett (MFB) - Sáfrán-Szalai Mónika (PLA) technikai KO az 1. menetben

MTI


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése